رشته ,مربیان ,مربی ,ویژه ,وجود ,دانش ,مصباح معروفی ,بالایی برای ,معروفی مربی ,برای هدایت ,برای پیشرفت ,مریوانی پتانسیل بالایی ,جوانان مریوانی پت

مصباح معروفی مربی رسمی فدراسیون بوکس گفت :جوانان مریوانی پتانسیل بالایی برای موفقیت در رشته بوکس دارند؛ اما اغلب مربیان این شهر صلاحیت لازم و همچنین دانش مناسبی برای هدایت شاگردان سخت کوش ندارند!!

من به سهم خود برای پیشرفت بوکس تلاش میکنم و در ارتباط با علم تمرین ویژه بوکس گام مثبتی برداشته ام.

مصباح معروفی مربی بوکس و مربی عالی بدنسازی ویژه رشته های مختلف ورزشی (آکادمی ملی المپیک) از نحوه آموزش مربیان بوکس مریوان شدیداً ناراضی است. طبق گفته معروفی کارت مربیگری هیچ نقشی در رشد ورزشکاران ندارد و افراد به صرف داشتن چنین گواهینامه هایی مربی محسوب نمیشوند!

ویژگیهای یک مربی یا کوچ مواردی از قبیل دانش مناسب، آینده نگر یا هدفمند بودن، علاقه به رشته، کاراکتر (متشخص) و حس شوخ طبعی است. وجود این ویژگیها در کنار هم منجر به اعتماد ورزشکار به مربی شده و یقیناً زمینه رسیدن به سکوی قهرمانی را فراهم میسازد. با وجود اینکه تعداد مربیان مریوان از ورزشکاران این رشته بیشتر است ولی متاسفانه دانش خوبی برای هدایت ورزشکاران ندارند. البته جای تعجب نیست چرا که اغلب این افراد قبلاً در رشته هایی مثل ژیمناستیک، کونگ فو و فوتبال فعالیت داشته اند و اطلاع کافی از رشته بوکس ندارند. امروزه بوکس در اغب مناطق محروم طرفدارن زیادی دارد و همین باعث شده که مربیان سایر رشته ها با دریافت مجوز مربوطه از فدراسیون از روشهای مختلف و البته آسان با اطلاعات سنتی و ناقص خود به هدایت اشتباه و بی ثمر کودکان و جوانان علاقه مند به بوکس مشغول شوند که یقیناً ضربه سنگینی را به این رشته میزند. مریوان امکانات خوبی برای رشته بوکس دارد که از این میان میتوان به مهمترین آنها یعنی یک رینگ مناسب اشاره کرد. اما با کمال تأسف دانش مربیان به میزانی نیست که بتوانند به نحو احسن از چنین رینگ استانداردی استفاده کنند. رینگ محل مبارزه و کسب تجربه است نه صرفاً جایی برای خودنمایی و تولید عکسهای هنری برای منتشر کردن در دنیای مجازی! البته ناگفته نماند در این شهر مربیان خوبی نیز وجود دارد که بدون هیچ توقعی زحمت میکشند ولی در میان حجم انبوهی از مربیان ناکارآمد گم شده اند. ای کاش توانایی بازنگری و کنترل مربیان توسط فدراسیون و هیئت های مربوطه وجود داشت و مجوز مربیان بی ثمر باطل میشد. مریوان پتانسل بالایی برای پیشرفت دارد و کودکان زیادی با علاقه در رشته بوکس فعالیت میکنند. ولی اگر اصلاحاتی در ارتباط با مربیان و مدیریت این رشته انجام نشود؛ یقیناً کودکان با استعداد سریع پَر َپر میشوند. بنده به سهم خود برای این رشته زحمت میکشم و اخیراً ترجمه کتابی کاربردی در ارتباط با علم تمرین ویژه بوکس را شروع کرده ام. این کتاب اصول علمی و آکادمیک بدنسازی ویژه رشته بوکس را با زبانی ساده توضیح داده است. امیدوارم بتوانم گامی مثبت و هر چند کوچک در مسیر پیشرفت بوکس کشور عزیزمان و به ویژه استان کردستان بردارم.

منبع اصلی مطلب : بــــــــــــــــــــوکس کــردستــــــان
برچسب ها : رشته ,مربیان ,مربی ,ویژه ,وجود ,دانش ,مصباح معروفی ,بالایی برای ,معروفی مربی ,برای هدایت ,برای پیشرفت ,مریوانی پتانسیل بالایی ,جوانان مریوانی پت
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

آینا گروه : مصباح معروفی مربی رسمی فدراسیون بوکس گفت:جوانان مریوانی پتانسیل بالایی برای موفقیت در رشته بوکس دارن